۱۰ روش ساده برای یک ازدواج موفق؛ روانشناسی ازدواج

مخالف 364x245 1 10 روش ساده برای یک ازدواج موفق؛ روانشناسی ازدواج

۱۰ روش ساده برای یک ازدواج موفق؛ روانشناسی ازدواج ؛ در دنیای امروز با توجه به انتخاب های مختلفی که در پیش روی هر کس قرار می گیرد و حس رقابت، برقراری رابطه و ازدواج پیچیدگی های بیشتری پیدا کرده است. روش های زیر می تواند به شما در پیدا کردن همسر دلخواه و حفظ رابطه ی خود با او کمک کند.

 

ازدواج

 

۱-به دنبال برقراری یک رابطه ی مثبت باشید

 

مطمئن شوید به سن بلوغ و بزرگسالی رسیده اید و نیازمند همسری هستید که ادامه ی زندگی خود را با او بگذرانید.

 

۲-روابط گذشته را فراموش کنید

 

سعی کنید آسیب های روحی را که در گذشته به شما وارد شده، از یاد ببرید. اگر تقصیر از جانب شما بوده تلاش کنید با طلب بخشش گذشته ها فراموش نشوند.

شما باید در یک رابطه ی عاطفی سالم، دریافت احساسی داشته باشید. بنابراین نامه بفرستید، تلفن بزنید از همه مهم تر با شخص مورد نظر صحبت کنید.

 

۳-تمرین تصویرسازی کنید

 

احساسات و آرزوهایی را که درباره همسر آینده تان دارید در ذهن خود به تصویر بکشید. به روی کاغذی تمام حقایق موجود پیرامون این موضوع را بنویسید. این کاغذ را نشان کسی ندهید، اما آن را در دسترس نگه دارید و گاهی به آن نگاهی بیندازید.

 

۴-ازدواج را امری طبیعی بدانید

 

اگر برای به دست آوردن چیزی، بیش از اندازه تلاش می کنید، بهتر است کاملاً با آرامش با موضوع برخورد کنید؛ چرا که طبیعت آن چه را که لازم است، انجام می دهد!

 

۵-همان طور رفتار کنید که انتظار دارید دیگری با شما رفتار کند

 

در خودتان همان صفاتی را که دوست دارید شریک زندگی تان داشته باشد، پرورش دهید و برای ارتقای آن ها تلاش کنید.

 

۶-اگر کاری که انجام می دهید نتیجه بخش نیست موارد دیگر را امتحان کنید

 

خود را از مرزهایی که به دورتان کشیده اید، رها سازید. اگر مدت زیادی است که با آدم های متفاوت قرار ملاقات می گذارید، اما به نتیجه دلخواه تان نمی رسید به خودتان مدتی فرصت بدهید تا بتوانید راحت تر با مسایل برخورد کنید.

 

۷-به رابطه ی زناشویی اهمیت بدهید

 

به رابطه ی زناشویی نگاهی مثبت و مقدس داشته باشید. یک رابطه ی موفق زناشویی بر حفظ و ادامه ی زندگی مشترک موثر است.

 

۸-افکار منفی خود را کنترل کنید

 

وقت بگذارید و با صدای درونی تان در مورد وقایع گذشته، ترس، ناراحتی، نگرانی، آسیب و زخم های روحی تان صحبت کنید، با انجام این کار بطور حتم به نتیجه ی دلخواه خواهید رسید.

 

۹-به شخص مورد نظرتان احترام بگذارید

 

برای فردی که وارد زندگی تان می شود ارزش و احترام قابل شوید. خانم و یا آقای مورد نظر شما در حال حاضر مشغول زندگی شخصی خودش است. باید به او فرصت بدهید آماده ی یک زندگی مشترک بشود.

 

۱۰-با روی باز از دیدگاه های جدید استقبال کنید

 

کتاب هایی را که در این زمینه به شما کمک می کند، مطالعه کنید. حتی اگر با تمام مطالب داخل کتاب موافق نبودید سعی کنید به تدریج دید خود را نسبت به مسایل مختلف تغییر دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *