۷ روش برای کاهش نگرانی و داشتن زندگی عاری از اضطراب

ra4-3035

تلاش کنید از هفت راه برای کاهش نگرانی، داشتن زندگی عاری از اضطراب و افزایش خوشبختی تان استفاده کنید.

به گزارش ایسنا نگرانی برای رسیدن به اهداف می تواند تعادل در سیستم عصبی ما را مختل کند و برای سلامتی زیان آور است.

روانشناسان امریکایی هفت راهکار را برای دورکردن نگرانی از خود را مطرح کرده‌اند که شامل موارد زیر می شود:

* فراموش کردن مواردی که نمی توانید تغییر دهید اتفاقاتی که در گذشته باعث نگرانی شما شده است را فراموش کنید. خاطرات بد گذشته برای سلامتی بسیار زیانبار است.

* نوشتن یک لیست نگرانی تمام مواردی که شمارا نگران می کند لیست کنید. سپس آنها را از یک تا ۱۰ اولویت گذاری کنید، بعد از آن شما می توانید لیست نگرانی خود را به لیست عمل تبدیل کنید. یعنی مواردی که باعث نگرانی شما می شود را از بین ببرید. اینک احساس آرامش را بعد از زمانی که تیک انجام مورد نگران کننده را بزنید تجربه می کنید که راهی مطمئن برای افزایش شادی و رفع نگرانی ها است.

* افکار خود را نظم دهید تمام موارد منفی را از ذهن خود پاک کنید و موارد مثبت را جایگزین این مساله بکنید. تبدیل منفی ها به مثبت ها یک راه بسیار سازنده برای برخورد با افکار است.

* منحرف کردن ذهن از طریق تمرکز اعصاب. هنگامی که ما نگران هستیم، مغز ما معمولا در جستجوی پیداکردن یک راه حل منطقی برای مشکلات است. در این موارد از طریق بینی، تنفس و از طریق دهان نفس خود را خارج کنید. پس از چند دقیقه آرامش را بدست می آورید و نگرانی از بدن خارج می شود و در این حالت شما موقعیت بهتری برای مقابله با مشکل با ایده بهتری دارید.

* بحث با دوستان و خانواده یک مشکل وقتی با دیگران مطرح شود نصف مشکل حل شده است. با خانواده، دوستان و یا یک دکتر که شما با آنها رابطه خوبی دارید صحبت کنید. گاهی اوقات مشکلات خود را با صدای بلند گفتن هم می‌تواند کارگشا باشد. با کسانی که به شما نزدیک اند، هر اندازه که دوست دارید بخندید و گریه و زاری کنید و این یک راه سالم برای از بین بردن استرس است.

* مقابله با این مشکل برخی از نگرانی ها را نمی توان از طریق صحبت کردن با دیگران از بین برد و باید با آن مشکل برخورد شود. گاهی اوقات، چیزهای زیادی در ذهن ما است که ما نمی دانیم چطور با آنها برخورد کنیم. تصمیم گیری برای آن مشکل و پیدا کردن راه برای از بین بردن آن بهترین راه حل است.

* قراردادن مسائل در چشم انداز خود را غرق مسائل کوچک نکنید و به مسائل مهمتر بیندیشید. همیشه این احتمال وجود خواهد داشت که بسیاری از مردم مشکل بدتر از ما دارند. آیا شما هنوز هم برای یک مورد در چند هفته یا ماهها نگران می شوید؟ اگر پاسخ منفی باشد، پس آن مورد واقعا ارزش نگرانی را ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *