چهار کهن الگوی (نقش) درون یک زن

هر زنی درون خود چهار کهن الگو (نقش) دارد. که این کهن الگوها نتیجه بررسی “زن” طی قرن‌های متمادی است.
نقش زن مادر (Mother Role)
نقش زن روحانی (Spiritual Role)
نقش زن جنگجو یا ملکه آمازون (Fighter Role)
نقش زن ملکه, لوند و بازیگوش (Queen or Princess Role)
زنی که در او کهن الگوی مادر پر رنگ‌تر باشد، در روابط خود، خصوصا با مرد، نقش مادر را ایفا میکند. سرویس‌های مادرانه، تر و خشک کردن و .. (فکر میکنم همه با نقش مادر آشنا هستیم و نیازی به توضیح نباشد)
زنی که کهن الگوی روحانی در او پررنگ‌تر باشد یعنی زن نجیب/زن متعهد/ زنی که به معنویات اهمیت میدهد/ زنی که رابطه خوبی با هستی دارد و ..
زنی که در او کهن الگوی جنگجو پر رنگ باشد زنی است که می‌خواهد از موجودیت خود و خانواده‌اش دفاع کند. این زن باعث پیشرفت خود/خانواده و جامعه و همچنین موجب حفاظت از خود و خانواده از خطرات می‌شود. زن هدفمند/قوی/اهل رقابت/تیزبین. کسی که تا به هدف نرسد دست برنمیدارد. زنی که رقیبش را تار و مار میکند.
و اما کهن الگوی زن لوند،
زن شجاع/ با دل و جرات/ قوی و باهوش.محاسبه‌گر و زیرک. شوخ طبعی و شیطنت دارد. هر جایی که باشد جذابیت او همه را تحت تاثیر قرار میدهد. محبوب و قابل ستایش. صدایی دلفریب و افسونگر دارد. جذابیت ظاهری دارد. هم ظرافت دارد و هم وحشی است!
هم شوخ و شنگ و هم جدی/ هم مادر است و هم خیلی وقتها مادری نمیکند/ هم نجیب است و هم عشوه‌گر و طنّاز/ خالق لحظات شیرین/ میتواند دنیا را روی انگشتش بچرخاند.
در رابطه با مردان بیش از آنکه بخشنده باشد, طالب و گیرنده و متقاضی است. مردان در کنار این زن با اینکه حس میکنند او عاشق است اما میفهمند که این زن میتواند به آنها نیازی نداشته باشد.
نکته های مهم:
*تمامی این الگوها در تمام زنان وجود دارد. اما غالبا الگوی زن لوند کشته شده است. و در هر زنی یک یا دو تا از الگوها پررنگ تر است.
* یک زن سالم تمامی این الگوها را در صورت متعادل دارد. و این ۴ الگو باید در همه زنان به تعادل برسد تا به سلامتی کامل برسند.
* لوندی ذاتی است! نمیشود ادای آن را درآورد. گاهی خیلیها ادای لوندها را ( خندیدن لوند, صدای لوند, لباسهای لوند، حرکات سکسی، جلف بودن و هرزه گری و…) در می‌آورند اما لوند نیستند دلچسب نیستند. و فقط از لحاظ جنسی تحریک می‌کنند. زن لوند با روسپی زمین تا آسمان تفاوت دارد. زن لوند همه چیز است و مرد را از همه لحاظ خلع سلاح می‌کند!
در طول تاریخ چنین زنانی کم بوده اند. و غالبا اگر در خانه‌ای زن لوندی پیدا میشد او را سرکوب میکردند/میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *