همسر مهربانی دارم ولی عاشق زن دیگری شدم …

2277

جوانی هستم ۳۰ساله،۷ سال پیش ازدواج کردم و همسر دلسوز و مهربانی دارم، ولی ۳ سال قبل عاشق زن دیگری شدم و تا چند ماه قبل با هم ارتباط داشتیم. در طول این ارتباط، همسرم متوجه شد و مدتی مرا ترک کرد ولی دوباره برگشت و با من زندگی می کند. اما من نمی توانم آن زن را فراموش کنم و مدام به فکرش هستم. شما بگویید چه کنم؟( این پیامک با کد ۱۱۲ در ستون پیامک های شما به چاپ رسید اکنون پاسخ مشاور را در باره آن می خوانیم:)

برخی از مردان به دلیل داشتن خصوصیت ذاتی “پلی گامی” که به معنای گرایش به چند همسری است، به طور طبیعی به داشتن بیش از یک همسر فکر می کنند، همچنین خصوصیت “منوگامی” در زنان گرایش به تک همسری را باعث می شود و چنین افرادی نمی توانند مردی را که عاشقش هستند به هیچ علت معقول و نامعقولی از یاد ببرند.

شما از علاقه همسرتان بهره مندید
همان طور که خودتان اشاره کردید همسر مهربان و دلسوزی دارید. وجود ۷ سال زندگی مشترک و به خصوص برگشتن وی با وجود بی وفایی شما، کار ساده ای نیست مگر این که علاقه و دلبستگی زیادی نسبت به شما داشته باشد. نهایت آرزوی هر مردی زندگی در کنار همسری است که اولاً مشتاق او باشد و دیگر این که مهارت ابراز عملی و احساسی این امر را نیز داشته باشد. به نظر می رسد پاسخ صحیح و موشکافانه به این سوال تعیین کننده مسیر زندگی مشترک ۷ ساله و افکار عاشقانه کنونی شما باشد: چرا عاشق یک زن دیگری شدید؟! علت به وجود آمدن این علاقه چه بود؟! اینکه به زن دیگری علاقه مند شده اید ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد ولی اگر دلیل آن بی مهارتی ابراز عملی و احساسی همسرتان است می توانید زیر نظر یک متخصص آن را برطرف کنید.

عسل و خربزه را با هم نخورید!
اگر کیفیت رابطه با همسر مهربان تان بهبود یابد به طور طبیعی با گذر زمان احساس نیاز به یک همسر دیگر در ذهن تان کم رنگ تر خواهد شد، منتها شرط اساسی و اصلی آن ارتباط نداشتن به هر شکل و نحوی با آن زن است. خوب می دانید که عسل به تنهایی شفاست و خربزه نیز تنگ شربت، اما در کنار هم … !

مهارت هایی که شما به آن نیاز دارید
اگر فرض کنیم یکی از دلایلی که باعث شده شما از زندگی مشترک خود فاصله بگیرید و ارتباط نادرست دیگری را شروع کنید، «نداشتن شناخت کافی از همسرتان باشد» اولین مهارتی که باید یاد بگیرید، دیدن داشته ها و نداشته های همسرتان با هم است و نه فقط دیدن کاستی ها یا نواقص! داشته های وی را به خود و به وی متذکر شوید، از یک غذای خوشمزه که برای شما می پزد گرفته تا تعهد، صبر و بخشندگی بزرگی که به خرج داده است. فضای مناسبی ایجاد کنید تا همسرتان به راحتی توقعات وانتظاراتش از شما و بی توقعی هایی که به او شده را مطرح کند، با صبر و شکیبایی آن ها را بشنوید، مراقب باشید قضاوت نکنید و فقط بشنوید، همدردی و درک تالمات همسرتان پاسخ فوق العاده ای است به از خود گذشتگی های وی. تکرار این فرآیند موجب شناخت بیشتر شما از همسرتان و نزدیکی بیشتر به او می شود. رفته رفته بهبود روابط شما و همسرتان نقش بسیار موثری در فراموش کردن و یادآوری نکردن آدم های خارج از این دایره خواهد داشت.

کار دیگری که شما و همسرتان باید از آن پرهیز کنید رجوع به گذشته است. در حال زندگی کنید و دائم یکدیگر را به زمان حال سوق دهید، گذشته و رفتارهای نادرست یکدیگر را یادآوری نکنید. امیدوارم در این مسیر کوشا باشید تا بهبودی کامل حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *