شش نکته برای رهایی از افکار اضطرابی

گرچه افکار اضطرابی شما پایه و اساس واقعی دارند ولی لزوما موثق و درست نیستند. علت یابی این افکار به ناپدید شدن(رهایی از انها) کمک می کند.
شما چه روش هایی برای ارام کردن افکار اضطرابی خود به کار می برید؟

images
شش روش برای علت یابی افکار اضطرابی:
۱_اضطراب را شناسایی کنید,زمانی را بدون قضاوت کردن به افکار اضطرابی خود اختصاص دهید در واقع این خود شروعی برای شناسایی انهاست,به خصوص شناسایی ماهیت و علت انها.
۲_اضطراب خو د را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید.بخش های کوچک قابل کنترل و اداره کردن ,حالا تا جایی که می توانید سئوالات متعددی در مورد اضطراب خود از خودتان بپرسید.
۳_مشخص کنید چه کاری می توان (در مورد اضطراب)انجام داد.با استفاده از روش بارش مغزی انواع افکار بکر و ناگهانی را که به ذهن می رسند , برای حل مشکل مورد بررسی قرار دهید.
۴_مشخص کنید واقعا می خواهید در این مورد کاری انجام دهید.تصمیم شما برای رفع افکار اضطرابی هنوز بعنوان یک تصمیم و یا شکلی از اقدام و کنترل مشکل است نه لزوما اقدام عملی برای رفع ان.
۵_تصمیم به اقدام یا عدم اقدام برای حل مشکل.هر دو تصمیم(اقدام یا عدم اقدام به رفع مشکل) خوب است زیرا این شناخت را در شما بوجود که چه می خواهید انجام دهید و در واقع به مصمم شدن شما در انجام یکسری اقدامات کمک خواهد کرد.
۶_روی تصمیم خود بمانید.یکی از کارهای متداول اضطراب وادار کردن ما به حدس و گمان دوم است,موقعی که این مسئله رخ دهد بایستی به مرحله یک برگشت.(در واقع بررسی مجدد)

منبع:Brain&Behavior Research Foundation(courtesy of Healthy place#anxiety)

ترجمه متن:پروانه بهمنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *