زنان قبل از خودکشی هم به فکر ظاهرشان هستند

خودکشی

اگرچه استفاده از اسلحه برای خودکشی رایج ترین شیوه برای خودکشی در آمریکا است اما مردها بیشتر از زنان گرایش به شلیک گلوله به سر یا صورت خود دارند.
به گفته محقق والری دلانان از دانشگاه اکرون و مارک دیویس از مرکز تحقیقات جنایی در دانشگاه ایالت اوهایو” بیهودگی این روش تنها دلیل عدم استفاده زنان از سلاح های گرم نیست بلکه زنان به خاطر بد شکل شدن صورت از سلاح های گرم استفاده نمی‌کنند”.
محققین ۶۲۱ خودکشی در یکی از مناطق اوهایو بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۶ را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که در مورد خودکشی مردها دو برابر بیشتر از زن ها گرایش به استفاده از روش شلیک به سر دارند.
همچنین داده‌ها در مطالعه‌ای که به صورت آنلاین در مجله «نقش‌های جنسیتی» انتشار یافت، نشان می‌دهد زمانی که الکل خون به میزان یک واحد افزایش می‌یابد، ۱۰ درصد احتمال استفاده از این روش افزایش می‌یابد.
بر اساس تحقیقاتی که در مجلات خبری انتشار یافته‌اند” به نظر می‌آید زنان به خاطر آنکه بیشتر از مردها نگران دید دیگران هستند و به خاطر آنکه می‌خواهند معنای این عمل(خودکشی) را کاهش دهند، از روش شلیک به سر استفاده نمی‌کنند. آنچه ما می دانیم آن است که آن‎هایی که اتفاقات استرس‌زا را در زندگی خود تجربه می‌کنند در خطر بیشتری برای استفاده از روش‌های مهلک و کشنده قرار دارند”.
علاوه بر این محققین بر این باورند که فهمیدن تفاوت‌های جنسیتی در خودکشی می‌تواند مرتبط با تلا‌ش‌هایی باشد که برای پیش‌گیری صورت می‌پذیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *