در خیابان دنبال نیمه گمشده نگردید

شش

یک روانشناس معتقد است: دوستی‌های خیابانی حتی اگر هم به ازدواج ختم شوند، اغلب سرانجام خوبی ندارند.

شهلا سلیمی از پسرها و دخترهایی که قصد ازدواج دارند خواست تا در خیابان به دنبال نیمه گمشده خود برای ازدواج نگردند.

وی با تاکید بر اینکه سوء‌ظن و بی‌اعتمادی در ازدواج‌های حاصل از دوستی‌های خیابانی بیداد می‌کند، این اتفاق را طبیعی دانست و گفت: وقتی فردی نیمه گمشده خود را از طریق دوستی‌های خیابانی انتخاب کند نخواهد توانست اعتماد را در زندگی خود پایه‌ریزی کرده و همین مسئله سرانجام چنین ازدواج‌هایی را اغلب نافرجام می‌کند.

این دکترای روانشناسی بالینی در ادامه در پاسخ به این پرسش که جوانان چگونه می‌‎توانند بفهمند که هدف از برقراری دوستی ازدواج است یا خیر، گفت: نکاتی در شکل‌گیری ارتباط بین دخترها و پسرها وجود دارد که توجه درست به آن‌ها می‌تواند فرد را از نیت واقعی شخص مقابل آگاه کند.

سلیمی از جمله این نکات را مخفی نکردن ارتباط از والدین و اطرافیان دانست و افزود: اگر هدف فرد از مطرح کردن آشنایی ازدواج باشد هیچ تلاشی برای مخفی نگه داشتن آن از خانواده نخواهد کرد و لذا این نکته خوبی است که می‌تواند افراد را از نیات واقعی فرد مقابل خود آگاه کند.

سلیمی با بیان اینکه افرادی که قصدشان از آشنایی ازدواج است معمولا زمان آشنایی را طولانی نمی‌کنند، گفت: طولانی کردن مدت زمان آشنایی نشانه خوبی نیست و می‌تواند در شناسایی نیت واقعی فرد اثر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *