تنبیه بدنی کودکان موجب رفتار تهاجمی می شود

تنبیه بدنی کودکان

تنبیه بدنی کودکان موجب رفتار تهاجمی می شود ؛ بنابر مطالعه ای که در دانشگاه تولان نیواورلئان صورت گرفته است کودکانی که در سه سالگی مورد تنبیه بدنی قرار می گیرند از سن پنج سالگی به بعد رفتار تهاجمی از خود نشان می دهند.

 

نتایج این تحقیق که در نشریه طب کودکان امریکا منتشر شده است نشان می دهد کودکانی که بطور مرتب مورد تنبیه قرار می گیرند در مقایسه با کودکانی که هیچگاه تنبیه نمی شوند از پنج سالگی رفتار تهاجمی پیدا می کنند.

 

به گفته پژوهشگران ، پرخاشگری ، فریاد زدن ، تهدید به خرابکاری و بدرفتاری با دیگران از نشانه های رفتار تهاجمی کودکانی است که کتک می خورند. آکادمی طب کودکان آمریکا نیز به خانواده های امریکایی توصیه کرده است بجای تنبیه بدنی از روش موثر “راندن کودک به گوشه دیوار ” استفاده کنند زیرا این شیوه به کودک فرصت می دهد به رفتار خود و عواقب ان فکر کند.

 

کاترین تیلور پژوهشگر امریکایی معتقد است اگر والدین از تنبیه بدنی پرهیز و روش های غیربدنی استفاده کنند ، کودکان نیز در سنین بالاتر بهتر رفتار خواهند کرد.

 

پرخاشگری

این تحقیق با خشنودی برخی متخصصان و سیاستمداران فرانسوی روبرو شده است.ادویج آنتیه پزشک معروف کودکان و نماینده حزب حاکم در پارلمان فرانسه نیز در نوامبر گذشته با ارائه لایحه ای خواستار ممنوعیت تنبیه بدنی کودکان در ناحیه باسن شده بود.

 

به دنبال این پیشنهاد ،‌نظرسنجی ها نشان داد هشتاد و دو درصد فرانسویان مخالف ممنوعیت چنین تنبیهی شدند در حالی که تنها هفده درصد موافقت خود را با ممنوعیت تنبیه بدنی کودکان اعلام داشتند. گفتنی است سازمان ملل در سال دو هزار و پنج از فرانسه خواسته بود تنبیهات بدنی را در درون خانواده ها ممنوع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *