تجربه جدایی در دوران عقد و مشکلات ازدواج دوباره

سر ۲۷ ساله ای هستم، در سن ۲۲ سالگی ازدواج کردم و یک سال پس از عقد، از همسرم جدا شدم.حالا پس از سه سال می خواهم ازدواج کنم اما شرایط سخت تر شده است واقعا مانده ام چه کنم؟ در حالی که از تنهایی رنج می برم.
عقد
ترس بعد از جدایی یکی از مشکلات که بعد از طلاق اتفاق می افتد این است که فرد، در تصمیمی که می خواهد بگیرد، ترس دارد که به خود بگوید «نکند من دوباره خطا کنم و تصمیم اشتباهی بگیرم. چون دیگر نمی خواهم همان فرآیند اتفاق بیفتد» و این ترس به وجود می آید که نکند همان خصوصیات منفی که در خانم قبلی وجود داشت، در همسر جدیدم هم وجود داشته باشد. این ترس باعث می شود فرد خصوصیات دیگر طرف مقابل را نبیند.افسردگی بعد از ناکامی در عشق مسئله دیگری که ممکن است اتفاق بیفتد، این است که به خاطر ناکامی در عشق احساس افسردگی و تنهایی پیش آید. این احساس باعث می شود که فرد به رابطه جدیدی فکر نکند یا فقط برای پر کردن تنهایی اش ازدواج کند. این کار باعث می شود بخش مهمی از رابطه ای را که به آن نیازمند است و باید به آن دقت کند و پیگیر آن باشد از دست بدهد، در نتیجه ضرورت دارد چنین فردی حتما به مشاور مراجعه کند.
درمان وسواس های احتمالی مطلب قابل توجه این است که اگر فردی که این اتفاق برایش افتاده است، وسواس هم داشته باشد و اشتغالات ذهنی وسواس گونه پیدا کند، باید با مراجعه به یک متخصص ترجیحا روان شناس بالینی یا فقط مشاور، این مسئله را برطرف کند. این که شما ۳ سال است به ازدواج اقدام نکرده اید و حالا بعد از سه سال هنوز با این دغدغه و نگرانی به سر می برید، این احتمال را می دهد که شاید در این سه سال اتفاقی افتاده که به طلاقی که شما داشته اید در ارتباط است. در نتیجه نمی توان با یک جواب ساده راهکار ارائه داد و اگر هم بخواهید رابطه ای برای ازدواج داشته باشید باید با یک برنامه یک ساله، برای ازدواج گام بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *