بعد از جدایی خواستگار خوب ندارم

استرس کار

دختری ۲۶ ساله ام ، شاغل هستم و ظاهر آراسته ای هم دارم. یک بار در دوران عقد جدا شدم، همین امر تبدیل به یک عیب بزرگ برایم شده طوری که خواستگار مناسبی برایم پیدا نمی شود. خیلی دلم می خواهد ازدواج موفقی داشته باشم، عاشق بچه ام، این قدر که فکر می کنم سردرد به سراغم آمده است.

ازدواج، حق طبیعی هر انسان
اکثریت قریب به اتفاق انسان ها تمایل به ازدواج دارند و ازدواج کردن حق بدیهی هر انسانی از جمله شماست. این طور که نوشته اید، شما شرایط خوبی دارید: سن زیادی ندارید، زیبا وشاغل هستید ولی در عین حال با این مسئله هم مواجهید که یک بار ازدواج کرده اید.

بازبینی ملاک های انتخاب همسر
در مجموع به نظر نمی رسد که احتمال ازدواجتان پایین باشد. فقط از شما می خواهم که به دو مطلب توجه داشته باشید:

۱ – تعریف خود را از خواستگار درست مورد بازبینی قرار دهید. آیا قبل از ارزیابی مناسب یا نامناسب بودن خواستگارانتان، شرایط خودتان را مدنظر قرار می دهید؟ آیا این واقعیت را پذیرفته اید که چه خوشایندمان باشد و چه نباشد، در جامعه ما شرایط برای فرد طلاق گرفته، آن قدرها مساعد نیست؟

آیا واقع بینانه فکر می کنید؟ آیا ملاک هایتان برای یک خواستگار درست، با ملاک هایی که باعث رضایت افراد از زندگی زناشویی می شود همخوانی دارد؟ یا ملاک هایی صرفاً احساسی دارید که پایه یک ازدواج موفق به حساب نمی آیند؟ به عنوان مثال اگر تحصیلات دانشگاهی برای شما یکی از ملاک های خواستگار مناسب است و تا به حال خواستگار بالاتراز دیپلم نداشته اید، از خودتان بپرسید آیا تحصیلات بالاتر، ضامن ازدواج موفق تر است؟ چرا تحصیلات بالاتر برایتان مهم است؟ ممکن است این باور در شما وجود داشته باشد که تحصیلات بالاتر مساوی است با شعور بیشتر، شعوری که برای ازدواج موفق لازم است. از خودتان بپرسید آیا ممکن نیست شخصی تحصیلات دانشگاهی نداشته باشد اما انسان باشعوری باشد؟ نمی دانم در ذهن خود چه ملاک هایی برای خواستگار مناسب دارید اما لازم است ملاک هایتان را به چالش بکشید، آن ها را اولویت بندی و تا حد امکان ملاک های غیرلازم را حذف کنید تا احتمال ازدواج خود را افزایش دهید. درعین حال حتما از مشاوره پیش از ازدواج هم استفاده کنید تا احتمال تصمیم گیری اشتباه را کاهش دهید.

تقویت جنبه های مختلف زندگی
۲ – هر کاری که لازم است برای افزایش احتمال ازدواج خود انجام بدهید اما سعی کنید اجازه ندهید ازدواج، بزرگ ترین دغدغه زندگی تان شود. چه ابعاد دیگری در زندگی تان وجود دارد؟ آن ها را پرورش دهید. روابط خود را با آدم های مختلف گسترش دهید، به تفریحات مختلف بپردازید، مهارت های شغلی تان را افزایش دهید، داوطلبانه به کارهای عام المنفعه بپردازید و ابعاد وجودیتان را رشد دهید. ازدواج یکی از ابعاد زندگی ماست. اجازه ندهید ازدواج نکردن تمام قوای فکری و ذهنی شما را به خود اختصاص دهد.

خودشناسی، زمینه ازدواج موفق
۳ – برای یک ازدواج موفق به ۲ عامل نیاز داریم: یافتن یک انسان مناسب و انسان مناسب بودن. یکی از کارهایی که می توانید در این دوران انجام دهید این است که به دنبال خودشناسی باشید، نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و تمرکز خود راروی این موضوع بگذارید که چگونه می توانید در آینده همسر مناسب تری باشید چه مهارت هایی را باید بیاموزید باید روی چه صفات شخصیتی در خود کار کنید به خاطر داشته باشید که حفظ یک زندگی خوب در آینده تا حد زیادی به تلاش امروز شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *