افسردگی ناشی از فوت نزدیکان

متأسفانه بنده به عنوان یک مشاور بسیار شاهد اتفاق هایی از این دست بوده و هستم که فردی در مواجهه با اتفاقی تلخ و ناگوار به شدت روحیه ی خودش رو از دست داده و دچار افسردگی و یأس شده. این افراد تا وقتی که اوضاع حدوداً بر وفق مرادشون باشه و مشکل خاصی در زندگی نداشته باشن حال و روحیه شون خوبه و به محض مواجهه با اتفاقی ناخوشایند به هم می ریزن. ادعای این افراد اینه که با وجود این بحران ها و مشکلات سخت، نمی شه شاد و پرانرژی بود.

افسرده .
در واقع مشکل این افراد دو چیزه:
۱) عدم پذیرش فرآیندهای زندگی
۲) تلقی و برداشت منفی.

شما برای اینکه در هر شرایطی روحیه ای شاد و پرانرژی داشته باشین اولاً باید فرآیندهای زندگی را به طور کامل بپذیرین. بپذیرین که زندگی بالا و پایین داره و الزاماً همیشه اینطوری نیست که شما تمایل دارین. زندگی، تولد و مرگ داره، سلامتی و بیماری داره و به دست آوردن و از دست دادن داره.

دوم اینکه باید از اتفاقات ناگوار زندگی تون تلقی و برداشت مثبتی داشته باشین. مطمئن باشین و به خودتون بقبولونید که هر اتفاق ظاهراً ناخوشایندی، یک موهبت الهیه.
تلاش کنین به جای اینکه رخدادهای ناگوار زندگی تون رو بلا و فاجعه و مصیبت تلقی کنین، اون ها رو یه لطف و هدیه ی الهی بدونین و از اون تلقی و برداشت مثبتی کنین.

شک نکنین که تمام کسانی که توی این دنیا علیرغم مشکلات و مسایل سخت زندگی شون با روحیه و با انرژی هستن این دو نکته را رعایت می کنن: اونا پذیرفتن که اتفاق های ناخوشایند جزیی از واقعیت این زندگیه و سعی می کنن با پذیرش این واقعیت، به شیوه ای مثبت اون رو تحلیل کنن و از اون تجربه و پیام مثبتی بگیرن.

البته یادتون باشه که زندگی کردن این دو نکته (پذیرش و برداشت مثبت) نیازمند تمرین ذهنی مداوم و تلقین این باورهای مثبت به خودتونه.

با آرزوی روزهای پر انرژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *