آثار سو قهر کردن با کودک

آثار سو قهر کردن با کودک ؛ گاهی قهر کردن با کودک اثار سو بیشتری نسبت به تنبیهات فیزیکی دارد. وقتی ما با کودکمان قهر می کنیم در حقیقت به او این پیام را می دهیم که تو بی ارزش و بی مقدار هستی. انقدر بد و دوست نداشتنی هستی که حتی ترا تنبیه نمی کنم چون از شدت نفرتم به تو نمی توانم به تو نگاه کنم یا با تو حرف بزنم. این کودکان از شدت وحشت از طرد شدن، رها شدن، دوست داشته نشدن همیشه از خواست خود می گذرند تا پذیرفته شوند و تاثیرات سو این رفتار در بزرگسالی باعث وحشت از طرد شدن می شود که یا فرد به بقیه می چسبد یا به کسی نزدیک نمی شود تا درد طرد شدن او را از پا نیندازد.

آثار سو قهر کردن با کودک

1f90ac04ff0eb96e20c43b69de2c99ae آثار سو قهر کردن با کودک

 

وقتی با سکوت فرزندتان را تنبیه می  کنید در حقیقت به او هیچ شانسی نمی  دهید که از خود دفاع کند یا حتی بداند شما چه حسی دارید یا حتی از چه ناراحتید. سکوت پدر و مادر و خشم خفته انها برای کودک بسیار وحشتناک است. قهر کردن با کودک به او این پیام را می  دهد که او در این دنیا تنهاست ودنیا جای امنی نیست.

به جای قهر کردن با کودک، با او از انچه شما را ازرده و کار اشتباهی که او کرده سخن بگویید. اگر عصبانی هستید به او بگویید نیاز به زمان دارید تا اروم شوید و برمی   گردید تا صحبت کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *