Header
Header

زنان قبل از خودکشی هم به فکر ظاهرشان هستند

 

خودکشی

 

اگرچه استفاده از اسلحه برای خودکشی رایج ترین شیوه برای خودکشی در آمریکا است اما مردها بیشتر از زنان گرایش به شلیک گلوله به سر یا صورت خود دارند.
به گفته محقق والری دلانان از دانشگاه اکرون و مارک دیویس از مرکز تحقیقات جنایی در دانشگاه ایالت اوهایو” بیهودگی این روش تنها دلیل عدم استفاده زنان از سلاح های گرم نیست بلکه زنان به خاطر بد شکل شدن صورت از سلاح های گرم استفاده نمی‌کنند”.
محققین ۶۲۱ خودکشی در یکی از مناطق اوهایو بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۶ را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که در مورد خودکشی مردها دو برابر بیشتر از زن ها گرایش به استفاده از روش شلیک به سر دارند.
همچنین داده‌ها در مطالعه‌ای که به صورت آنلاین در مجله «نقش‌های جنسیتی» انتشار یافت، نشان می‌دهد زمانی که الکل خون به میزان یک واحد افزایش می‌یابد، ۱۰ درصد احتمال استفاده از این روش افزایش می‌یابد.
بر اساس تحقیقاتی که در مجلات خبری انتشار یافته‌اند” به نظر می‌آید زنان به خاطر آنکه بیشتر از مردها نگران دید دیگران هستند و به خاطر آنکه می‌خواهند معنای این عمل(خودکشی) را کاهش دهند، از روش شلیک به سر استفاده نمی‌کنند. آنچه ما می دانیم آن است که آن‎هایی که اتفاقات استرس‌زا را در زندگی خود تجربه می‌کنند در خطر بیشتری برای استفاده از روش‌های مهلک و کشنده قرار دارند”.
علاوه بر این محققین بر این باورند که فهمیدن تفاوت‌های جنسیتی در خودکشی می‌تواند مرتبط با تلا‌ش‌هایی باشد که برای پیش‌گیری صورت می‌پذیرد.

مطالب مرتبط: