Header
Header

شرایط عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره

 

 

 

ماده ۴ـ کلیه افرادی که دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد معتبر از سوی وزارتخانه علوم ، تحقیقات و فنآوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی  در یکی از رشته‌های روانشناسی و مشاوره باشند می‌توانند به عضویت سازمان درآیند .

تبصره ۱ـ منظور از روانشناس کسی است که در یکی از رشته‌ها و گرایش های روانشناسی در سطح کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده باشد .

تبصره ۲- منظور از مشاور کسی است که در یکی از رشته ها و گرایش های مشاوره در سطح کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشد.

تبصره ۳ـ برای اشتغال در حرفه‌های روانشناسی و مشاوره اخذ پروانه از سازمان و عضویت در آن الزامی است. عضویت در هیات علمی موسسات آموزش عالی از مفاد این تبصره مستثنی است.
تبصره ۴ـ اعضای سازمان همه ساله مبلغی را به عنوان حق عضویت به سازمان پرداخت خواهند نمود . میزان و نحوه وصول حق عضویت اعضاء مطابق دستورالعملی خواهد بود که توسط شورای مرکزی نظام روانشناسی و مشاوره تهیه می‌گردد .

ماده۵ـ مشاوران و روانشناسان برای هرگونه اشتغال در حرفه خود باید دارای پروانه ازسازمان باشند .

مطالب مرتبط:

4 دیدگاه

  1. admin

   بله میتونین به عضویت سازمان دربیاین اما بحث پروانه مطب به شکل دیگریست.

   کارشناسای ارشد با لیسانس غیر مرتبط
   طبق قانون موجود می تونن پروانه فعالیت بگیرن ولی یک آزمون علمی داره که تو اون آزمون از نظر علمی مورد سنجش قرار میگیرند و در صورتی که از نظر سازمان صلاحیت علمی شان تایید شد میتونن برای مراحل بعدی مجوز اقدام کنند.

   گرفتن مجوز برای استانها و مناطق مختلف فرق میکنه و معمولا هرچه منطقه دورتر از مرکز و محرومتر باشه راحت تر میشه مجوزشو دریافت کرد.

  1. admin

   با سلام دوست عزیز

   کلیه افرادی که دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد معتبر از سوی وزارتخانه علوم ، تحقیقات و فنآوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی در یکی از رشته‌های روانشناسی و مشاوره باشند می‌توانند به عضویت سازمان درآیند.

   شما باید صبر کنید تا مدرک کارشناسی ارشد را دریافت نمایید

دیدگاه ها بسته شده اند .